ECW-H16163HVB
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECW-H16163HVB
Beschreibung:
CAP FILM 0.016UF 3% 1.6KVDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.925" (23.50mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.906" L x 0.394" W (23.00mm x 10.00mm)
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.016 µF