ECW-H6104HCC
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECW-H6104HCC
Beschreibung:
CAP FILM 0.1UF 3% 630VDC RADIAL
Auf Lager : 1162
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.815" L x 0.339" W (20.70mm x 8.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-H(C)
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 223V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.1 µF