ECW-H6304HCB
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECW-H6304HCB
Beschreibung:
CAP FILM 0.3UF 3% 630VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.969" (24.60mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.815" L x 0.583" W (20.70mm x 14.80mm)
Series ECW-H(C)
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.3 µF