ECW-HA3C132JB
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECW-HA3C132JB
Beschreibung:
CAP FILM 1300PF 5% 1.6KVDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.528" (13.40mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.701" L x 0.224" W (17.80mm x 5.70mm)
Series ECW-H(A)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1300 pF