ECW-U4272V17
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECW-U4272V17
Beschreibung:
CAP FILM 2700PF 5% 400VDC 1913
Auf Lager : 227
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-UC(V17)
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case 1913 (4833 Metric)
Voltage Rating - AC 157V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2700 pF