EDC105Z5R5C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
EDC105Z5R5C
Beschreibung:
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.846" Dia (21.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30Ohm @ 1kHz
Series EDC
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1 F