EDH447M050A9SAA
KEMET
Produkt-Nr.:
EDH447M050A9SAA
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 550 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EDH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 687.5 mA @ 10 kHz
Mfr KEMET
Capacitance 470 µF