EDSTLZ1575/12
On Shore Technology Inc.
Produkt-Nr.:
EDSTLZ1575/12
Beschreibung:
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.81MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.134" (3.40mm)
Contact Tail Length 0.134" (3.40mm)
Ingress Protection -
Housing Material Polybutylene Terephthalate (PBTP)
Header Orientation Vertical
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Contact Mating Finish -
Number of Levels 2
Screw Size -
Mfr On Shore Technology Inc.
Plug Wire Entry -
Contact Material -
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Positions Per Level 12
Number of Positions 12
Torque - Screw -
Termination Style -
Color -
Wire Strip Length -
Mounting Type Solder
Current - IEC -
Series EDSTLZ1575
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.150" (3.81mm)