EDZ1110/16
On Shore Technology Inc.
Produkt-Nr.:
EDZ1110/16
Beschreibung:
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM
Auf Lager : 90
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Height -
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Polyamide (PA), Nylon
Header Orientation -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish -
Number of Levels 1
Screw Size -
Mfr On Shore Technology Inc.
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper Tin Alloy
Features -
Wire Gauge or Range - mm² 2.5mm²
Wire Gauge or Range - AWG 10-22 AWG
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Positions Per Level 16
Number of Positions 16
Torque - Screw 0.5 Nm (4.4 Lb-In)
Termination Style Screw
Color Green
Wire Strip Length 7mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series EDZ1110
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)