EEA-GA1HR33H
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEA-GA1HR33H
Beschreibung:
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.5 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series GA-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.4 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF