EEA-GA1V6R8B
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEA-GA1V6R8B
Beschreibung:
CAP ALUM 6.8UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 3970
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 33 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series GA-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 51.15 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6.8 µF