EEC2E505HWNM09
Nichicon
Produkt-Nr.:
EEC2E505HWNM09
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 5UF -5% +10% 250VAC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 1.142" (29.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing 1.346" (34.20mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.457" L x 0.531" W (37.00mm x 13.50mm)
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series EEC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 5 µF