EEC65DREN-S93
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
EEC65DREN-S93
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FML 130POS 0.100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 130
Color Blue
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Read Out Dual
Contact Finish Tin
Flange Feature -
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 65
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)