EEC65DRES-S93
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
EEC65DRES-S93
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FML 130POS 0.100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Contact Finish Tin
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)