EEC65DRYI-S93
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
EEC65DRYI-S93
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FML 130POS 0.100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Contact Finish Tin
Flange Feature Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Contact Type Full Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)