EEE-1AA331AP
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEE-1AA331AP
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Auf Lager : 1044
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 390 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings AEC-Q200
Series S
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 663 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 330 µF