EEE-FK2A221AV
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEE-FK2A221AV
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD
Auf Lager : 107
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, High Temperature Reflow
Height - Seated (Max) 0.673" (17.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 687.75 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 153mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series FK, Anti-Vibration
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 917 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF