EEE-HA2A3R3P
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEE-HA2A3R3P
Beschreibung:
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series HA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 51 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3.3 µF