EEE-HD1V681AQ
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEE-HD1V681AQ
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, High Temperature Reflow
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 580 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series HD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 771.4 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 680 µF