EEE-TG1H220P
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEE-TG1H220P
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Auf Lager : 4375
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 52 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
Series TG
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 80 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF