EEF-CD0E151ER
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEF-CD0E151ER
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 2.5V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm
Ratings -
Series SP-Cap CD
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 2.5 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 150 µF