EEF-LX0E471R
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEF-LX0E471R
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2.5V SMD
Auf Lager : 58899
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6mOhm
Ratings -
Series SP-Cap LX
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 7.5 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 µF