EEF-SX0G221ER
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEF-SX0G221ER
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 4V SMD
Auf Lager : 49835
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm
Ratings -
Series SP-Cap SX
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 6.3 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF