EET-HD2W221KJ
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EET-HD2W221KJ
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-HD
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.4 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF