EET-UQ2D272LA
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EET-UQ2D272LA
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.45 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 86mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series TS-UQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 7.63 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2700 µF