EET-UQ2V681LA
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EET-UQ2V681LA
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.378" (35.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.96 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 293mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.144 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 680 µF