EEU-EB1H221
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-EB1H221
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 11333
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 234 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EB-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 304.2 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF