EEU-EB1J100SB
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-EB1J100SB
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL
Auf Lager : 6056
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 49.5 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10 µF