EEU-EB1J2R2H
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-EB1J2R2H
Beschreibung:
CAP ALUM 2.2UF 20% 63V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 22 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 28.6 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2.2 µF