EEU-FM1A471BJ
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-FM1A471BJ
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
Auf Lager : 5006
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 712.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series FM-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 950 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 56 mOhms