EEU-FM1C222
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-FM1C222
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Auf Lager : 1807
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.552 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.19 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 15 mOhms