EEU-FM1H220
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-FM1H220
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 10792
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 137.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 250 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 340 mOhms