EEU-FM1V331LBJ
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-FM1V331LBJ
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.092 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series FM-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.56 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 330 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 30 mOhms