EEU-FP1V751B
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-FP1V751B
Beschreibung:
CAP ALUM 750UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 3900
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.95 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 52mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series FP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 750 µF