EEU-FR0J821
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-FR0J821
Beschreibung:
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL
Auf Lager : 6178
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 712.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series FR-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 950 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 820 µF
Package Bulk
Impedance 56 mOhms