EEU-FR1E470B
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-FR1E470B
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
Auf Lager : 15522
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 196 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 280 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 300 mOhms