EEU-FR1H271
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-FR1H271
Beschreibung:
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 503
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.323 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.89 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 270 µF
Package Bulk
Impedance 23 mOhms