EEU-FR1V182L
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-FR1V182L
Beschreibung:
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.75 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1800 µF
Package Bulk
Impedance 12 mOhms