EEU-FR1V680H
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-FR1V680H
Beschreibung:
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 1950
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 318.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series FR-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 455 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 68 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 130 mOhms