EEU-HD1A153
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-HD1A153
Beschreibung:
CAP ALUM 15000UF 20% 10V RADIAL
Auf Lager : 130
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.18 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series HD
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.507 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 15000 µF