EEU-TA1H470
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEU-TA1H470
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Ripple Current @ Low Frequency 286 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TA
Package / Case Radial, Can
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF