EEV-EB2E330SM
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEV-EB2E330SM
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 250V SMD
Auf Lager : 15689
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 308 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 560 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 33 µF