EEV-EB2G3R3Q
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEV-EB2G3R3Q
Beschreibung:
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V SMD
Auf Lager : 884
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 20 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 40 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3.3 µF