EEV-FK1E332M
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEV-FK1E332M
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V SMD
Auf Lager : 5930
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.545 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series FK
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.06 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3300 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 33 mOhms