EEV-FK2A680V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEV-FK2A680V
Beschreibung:
CAP ALUM 68UF 20% 100V SMD
Auf Lager : 482
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.543" (13.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 375 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series FK, Anti-Vibration
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 500 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 68 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 320 mOhms