EEV-HA1E100R
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEV-HA1E100R
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 28 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series HA
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10 µF