EEV-HD2A220P
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEV-HD2A220P
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series HD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 119 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 800 mOhms