EEV-TA1C221P
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEV-TA1C221P
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 113 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF