EEV-TG1E471Q
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EEV-TG1E471Q
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 520 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
Series TG
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 800 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 µF