Zuhause / Film Capacitors / EFDKA1AK156F014BH
minImg
EFDKA1AK156F014BH
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
EFDKA1AK156F014BH
Beschreibung:
CAP FILM 15UF 10% 1000VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.811" (46.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 19.8 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 15 µF